در حال بارگذاری ...
 • سلسله جلسات (( عقلانیت نوین اسلامی ))

  باشگاه رسانه ای باران سلسله جلسات عقلانیت نوین اسلامی  را در 9 جلسه برگزار کرد.

   

  هدف از تشکیل این جلسه چیست؟

  در این سال هایی که در فضای سیاسی و فرهنگی کشور، درگیری ذهنی داشته و داریم، همیشه یک سؤال جدی پیش روی ما، خودنمایی کرده است، سؤالی که تا حد یک «مسأله قابل اعتنا»، ما را درگیر پاسخ به خود ساخته است:

  چرا بین عمل و نظر ما یک گسست عمیق وجود دارد؟

  در کشور مجموعه ای از کنشگران سیاسی داریم، که عموماً کنشگری سیاسی و اجتماعی آن ها، از طرف یک بنیاد و مبنای نظری معین و روشن پشتیبانی نمی شود. برای همین شاهدیم که در برخی لحظات سخت، کنشگران سیاسی به عمل ها و توجیه هایی مبتلا می شوند که قبلا به هیچ عنوان فکر آن را نمی کرده اند. از طرف دیگر، ممکن است دیگرانی (آماده تر از آن ها) پیدا شوند تا برای اعمال و رفتار آنها توجیهاتی تولید کنند.

   

  یک ضرورت جدید

  برای همین است که ما به یک ضرورت جدید رسیده ایم. اینکه ما برای کنشگری سیاسی به نفع مسیر اصلی انقلاب اسلامی، به یک هویت سازی علمی و عملی نیازمندیم. در حال حاضر اندیشمندان بسیاری در کشور سراغ داریم که در حال تولید فکر و اندیشه هستند، اما فکر آن ها در یک محدوده کاملا بسته، چرخ می خورد و به هیچ عنوان به یک فرآیند تولید و اثرگذاری اجتماعی و سیاسی، دست پیدا نمی کند.

   

  ما به دنبال چه هستیم؟

  ما می خواهیم تلاش کنیم با استفاده از ذخیره «عقلانیت و دانش اسلامی»، به کمک کنش سیاسی و اجتماعی بیاییم و برای ارتزاق این فضا، نوعی از نهادسازی و هویت سازی، خلق کنیم تا شاید بخش هایی از این خلأ پر شود.

  اینکه می گوییم «ما»، منظور مجموعه عظیمی است که قبل از من و شما، به این منظومه فکر کرده اند.

   

  به زودی فایل های صوتی و متن جلسات در سایت باشگاه رسانه ای باران جهت بهره برداری تمامی علاقمندان به این مباحث بارگذاری خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  مستند آموزشی مدیران رسانه

  مستند آموزشی مدیران رسانه

      مستند آموزشی مدیران رسانه توسط اندیشکده رسانه ای باران، با هدف احصای تجربیات مدیران با سابقه و موفق رسانه ها در قالب 17 ...

  |

  کارگاه یک روزه خبرنگاری بحران

  کارگاه یک روزه خبرنگاری بحران

  کارگاه یک روزه خبرنگاری بحران با همکاری مرکز رسانه شهید آوینی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در روز پنج شنبه 31 فروردین ماه با حضور دکتر محسن بنی هاشمی برگزار گردید.  

  |

  دوره آموزش خبرنگاری شهید صارمی

  دوره آموزش خبرنگاری شهید صارمی

  دوره آموزشی خبرنگاری مقدماتی با همکاری باشگاه باران توسط فعالین رسانه ای استان البرز در روز های 19 و 20 بهمن ماه برگزار گردید   موضوعات دوره آموزشی عبارت اند از:

  |

  نظرات کاربران


شماره تماس: ۸۸۱۷۷۶۶۲-۰۲۱
شماره پیامک: ۳۰۰۰۵۲۲۵
infobashgahbaran.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به باشگاه باران می باشد. ©       طراحی و اجرا سورنتال