در حال بارگذاری ...
 • پرمخاطب ترین منابع رسانه ای در آستانۀ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از نگاه مردم

  به گزارش روابط عمومی ایسپا؛ مطابق آخرین نظرسنجی ایسپا در شهر تهران که در روزهای پایانی فروردین ماه سال جاری انجام شده است بیشتر مردم صدا و سیما را مهمترین منبع کسب اخبار خود می­ دانند.

  در این نظرسنجی که با حجم نمونه 1000 نفر در میادین شهر تهران و در مناطق 22گانه به صورت مصاحبه حضوری انجام شده است 48 درصد مردم از بین منابع رسانه ­ای گوناگون صدا و سیما را مهمترین منبع رسانه­ ای خود برای کسب اخبار روز جامعه ذکر کرده اند. نکته جالب توجه این است که در دو سال گذشته در همه نظرسنجی ­های ایسپا همین میزان تقریباً ثابت بوده و تنها در دی ماه 95 در روزهای پس از فوت آیت­الله هاشمی رفسنجانی این میزان به 56 درصد افزایش یافته اما دو ماه بعد در اسفند 95 و فروردین 96 به روند قبلی خود برگشته و به حدود 48 درصد رسیده است. در فروردین 96، حدود 12درصد مردم تهران، شبکه ­های ماهواره­ای و 4 درصد روزنامه ­ها را مهمترین منبع رسانه ­ای خود ذکر کرده ­اند. 24 درصد نیز اعلام کرده ­اند اخبار را بیشتر از شبکه ­های اجتماعی و 6 درصد نیز از سایت ­های خبری پیگیری می­ کنند. از افرادی که مهمترین منبع کسب اخبار خود را شبکه­ های اجتماعی و سایت­ های خبری ذکر کرده بودند در سؤالی مجزا پرسیده شده «در صورتی که به هردلیل اینترنت قطع باشد از چه طریقی اخبار را پیگیری می ­کنید؟» که در پاسخ 38 درصد از این افراد اعلام کردند در این صورت صدا و سیما منبع رسانه ­ای آنان برای کسب خبر خواهد بود و 31 درصد نیز ماهواره را جایگزین شبکه های اجتماعی و سایت­ های خبری دانسته ­اند.

   

  در بخش دیگری از این نظرسنجی به اعتماد مردم به منابع رسانه ­ای پرداخته شده که در بین رسانه ها، صدا و سیما با 51.5 درصد در صدر اعتماد مردم تهران قرار گرفته است. در نظرسنجی اخیر  13 درصد مردم به شبکه ­های ماهواره ای، 12 درصد به شبکه ­های اجتماعی، 9 درصد به سایت ­های خبری و 6 درصد نیز به روزنامه ­ها بیشترین اعتماد را داشته­ اند. 3 درصد نیز به اخباری که از دوستان و آشنایان دریافت می­ کنند اعتماد دارند و در نهایت 6 درصد نیز به هیچکدام از این منابع رسانه ­ای اعتماد ندارند. 
  نظرات کاربران


شماره تماس: ۸۸۱۷۷۶۶۲-۰۲۱
شماره پیامک: ۳۰۰۰۵۲۲۵
infobashgahbaran.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به باشگاه باران می باشد. ©       طراحی و اجرا سورنتال